LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Penguan konferencën e Gjykatës Speciale/ Lirohet bashkëshorti i ish-ministres Shahini

7 Shtator 2021, 14:26, Kosova & Bota CNA
Penguan konferencën e Gjykatës Speciale/ Lirohet bashkëshorti i

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, dhe aktivistët e tjerë të kësaj partie janë liruar në procedurë të rregullt pas arrestimit mëngjesin e sotëm. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

?Hetuesit policor të udhëhequr nga prokurori i shtetit kanë kryer veprimet hetimore me qëllim të sqarimit dhe ndriçimit të plotë të rrethanave që kanë karakterizuar ngjarjen. Si pasojë të gjithë aktivistët e arrestuar sot nga policia, janë liruar në procedurë të rregullt?, ka deklaruar Borovci.

Kujtojmë se ata u arretuan pas aksionit për pengimin e konferencës së kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trëndafilova. Ngjarja ka ndodhur para Hotel Sirius në Prishtinë, aty ku pritej të fillonte konferenca e paralajmëruar në orën 10:00./ CNA.al

Lajmet e fundit nga