LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komuna e Tetovës shpall tre ditë zie për ngjarjen tragjike

9 Shtator 2021, 08:54, Kosova & Bota CNA
Komuna e Tetovës shpall tre ditë zie për ngjarjen tragjike

Këshilli i Komunës së Tetovë në mbledhjen e sotme urgjente ka shpallur vendimin për tre ditë zie për viktimat e tragjedisë së mbrëmshme.

Ndërkohë kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi edhe njëherë ka kërkuar nga qytetarët dhe mediat që të presin informatat zyrtare dhe të mos shpejtojnë të publikojnë informata të pakonfirmuara. Ajo gjithashtu paralajmëroi ndihmë financiare për familjet e viktimave.

?Deri në informacionet zyrtare, do t?i presim ato dhe ne mënyrë të rregullt do t?ju informojmë. Në mbledhjen e radhës, pasi të kemi informacione më të detajuara për fatkeqësinë, nga fondet emergjente të Komunë së Tetovës do t?i ndihmojmë familjet e viktimave. Kjo është dhimbje e madhe për gjithë Tetovën?, tha Teuta Arifi, kryetare e Komunës së Tetovës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga