LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri në spitalin  e Tetovës/  Pak muaj më parë, ishin konfirmuar gabime gjatë ndërtimit të tij

9 Shtator 2021, 07:02, Kosova & Bota CNA
Zjarri në spitalin  e Tetovës/  Pak muaj më parë,

Shpërthimi i zjarrit që ndodhi  një natë më parë në Tetovë, ka lwnw pas dhjetra viktima dhe të plagosur.

Sipas mediave maqedonase, pwr spitalin modular në Tetovë, në mesin e muajit prill ishte raportuar pwr gabime gjatë ndërtimit

?Vërejtjet kanë të bëjnë me dyshemenë dhe disa gabime tjera të vogla infrastrukturore. Është dhënë afat prej 5 ditëve që të sanohen gabimet të ndodhura gjatë ndërtimit të spitalit modular. Rrymë dhe ujë ka. Për sistemin e oksigjenit jemi në kontakt me firmën nga ku na thanë se për 2-3 ditë mund të vendoset. Sistemi ka ardhur deri tek infektivja dhe mund të lidhet. Në rast se nuk dalin probleme të tjera, javën tjetër shpresojmë se do të vihet në përdorim?, deklaroi asokohe drejtori Ekonomik i Klinikës së Tetovës, Artan Etemi, raporton Alsat

Lajmet e fundit nga