LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhen detajet e vrasjes së dyfishtë në Kosovë/ Si u ekzekutuan në lokal dy politikanët

8 Shtator 2021, 20:12, Kosova & Bota CNA

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me krimin që tronditi mbrëmjen e sotme Pejën.

Të vrarë mbetën kandidati për kryetar të Pejës nga radhët e PDK-së, Astrit Ademaj, dhe ish-kandidati i PDK-së për Deçanin, Blerand Kadriaj.

Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal dhe kane hapur zjarr ndaj njëri-tjetrit, duke mbetur të vrarë.

I plagosur nga të shtënat e armëve ka mbetur vëllai i Astrit Ademajt, Avniu.

Lidhur me rastin ka folur dhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

?Rreth orës 20:20 minuta policia është informuar se në afërsi të shkollës Ekonomike në Pejë ka të shtëna me armë zjarri. Me të marrë informacionin policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është kuptuar se nga këto të shtëna tre persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë dhe gjithnjë sipas ekipit mjekësor, kanë konstatuar vdekjen e dy viktimave. Në vendin e ngjarjes janë njësitë relevante të policisë së Kosovës gjithashtu edhe Prokuroria e shtetit?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga