LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spitali u përfshi nga flakët me 26 pacientë me COVID/ Mbijetuan vetëm 12 prej tyre

9 Shtator 2021, 08:53, Kosova & Bota CNA

Ministria e Shëndetësisë  ka njoftuar  se në tragjedinë e mbrëmshme në Kovid-qendrën në Tetovë kanë humbur jetën 14 persona.

?Në Kovid-qendrën në momentin e shpërthimit të zjarrit ka pasur 26 pacientë, 12 të mbijetuarit janë për kurim në spitalin e Tetovës dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Nuk ka punonjës shëndetësor që kanë humbur jetën ose janë lënduar në këtë tragjedi, disa janë me lëndime të lehta?, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ministria e Shëndetësisë shpreh keqardhje deri tek familjet e viktimave.

Nga kjo ministri njoftojnë se gjatë gjithë ditës do të informojnë për të gjitha detajet e reja rreth kësaj ngjarje tragjike, raporton ALSAT M.

Ndë të tjera Ministria ka apeluar  tek ytetarët dhe mediat që t?i ndjekin informacionet zyrtare dhe të përmbahen nga spekulimet për këtë ngjarje të rëndë, njoftojnë nga Ministrisë së Shëndetësisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga