LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"22-vjeçarja që kishte ndërruar jetë nga Covid u dogj nga flakët"/ Zbardhen të tjera detaje rrënqethëse

9 Shtator 2021, 11:40, Kosova & Bota CNA
"22-vjeçarja që kishte ndërruar jetë nga Covid u dogj

Detaje të reja rrënqethëse kanë dalë nga zjarri që përfshiu spitalin e Tetovës mbrëmjen e djeshme.

Një një intervistë për emisionin ?Shqipëria Live?, gazetarja Liridona Vejseli, tha se mes viktimave nga kjo tragjedi, ishte dhe një 22-vjeçare që kishte ndërruar jetë nga Covid-19 dhe më pas është shkrumbuar nga zjarri.

Ajo ka bërë të ditur gjithashtu se ka humbur jetën nga flakët një 29-vjeçare, e cila kujdesej për nënën e sëmurë nga Covid.

?Një 22-vjeçare ka ndërruar jetë nga koronavirusi dhe më pas është shkrumbuar nga flakët. Mes viktimave është një 15-vjeçare që ishte e prekur nga Covid dhe një 29-vjeçare që ishte për t?u kujdesur për nënën e sëmurë nga koronavirusi?, tha gazetarja.

Vejseli u shpreh se në spital aktualisht janë 12 persona, të cilët janë nën kujdesin e mjekëve. Sipas saj, ekspertiza në lidhje me zjarrin është drejt fundit.

?Janë identifikuar të gjitha viktimat. Numri i viktimave nuk është përfundimtar. 26 pacientë kanë qenë të shtruar. Këta persona kanë pasur familjar që kujdeseshin për ta. Thuhet se 6-7 persona që ishin duke mbikëqyrur të afërmit e tyre të sëmurë, mund të kenë nderuar jetën, por nuk është ende zyrtare?, tha Vejseli.

Si pasojë e këtij zjarri kanë ndërruar jetë 14 persona, por fatkeqësisht ku numër mund të rritet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga