LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ardhja e afganëve në Shqipëri/ Olta Xhaçka takim me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim

17 Gusht 2021, 09:57, Politikë CNA
Ardhja e afganëve në Shqipëri/ Olta Xhaçka takim me

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka po zhvillon një takim me ambasadoren e SHBA në Shqipëri Yuri Kim.

Mësohet se në takim do të diskutohet ardhja e shtetasve afganë në Shqipëri ditën e sotme.

Pas takimit mund të ketë një deklaratë për mediat nga ministrja Xhaçka dhe ambasadorja amerikane./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga