LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqipëria e gatshme të presë qindra afganë”/ Xhaçka: Do qëndrojmë në krah të aleatëve tanë

16 Gusht 2021, 08:54, Politikë CNA

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka është shprehur se shqipëria është e gatshme të presë me qindra afganë, jeta e të cilëve kërcënohet nga përkeqësimi i situatës së sigurisë.

Xhaçka tha se do të qëndrojnë krah për krah me aleatët për të siguruar dhe garantuar mirëqënien e tyre.

?Shqipëria është e gatshme të presë qindra afganë, jeta e të cilëve kërcënohet nga përkeqësimi i situatës së sigurisë. Ne qëndrojmë krah për krah me aleatët tanë, të gatshëm për të garantuar sigurinë dhe mirëqenien e tyre?, shkruan Xhaçka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga