LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"11 milionë euro për blerje lopësh!"/ Murrizi akuza të forta, si përfunduan në xhepat e të ‘pangopurve’ gjysma e tyre

15 Gusht 2021, 19:32, Politikë CNA

Kreu i LDSH-së Myslim Murrizi, paditi pak ditë më parë në SPAK ish ministrin e Bujqësisë Edmond Panariti dhe Vojo Kushin për abuzime me paratë publike.

Bëhet fjalë për prokurimin për shtrimin e rrjetit të ujitjes të 2800 hektarë tokë në Divjakë dhe për blerjen e 1920 lopëve.

Sipas Murrizit nga 6 milionë euro për sistemin e ujitjes dhe 4.5 për blerjen e lopëve, mbi 5 milionë kanë përfunduar në xhepat e të pangopurve, duke  referuar dy eksponetëve të LSI.

?Vetëm për dy tenderat që unë kam denoncuar pra rreth 6 milion euro sistemi i ujitjes në bashkinë Divjakë që nuk ujit asnjë dynym toke dhe 4.5 milion euro blerja e 1912 mëshqerrave mendoj që mbi 5 milion euro kanë përfunduar në xhepat e të pa ngopureve?, u shpre Murrizi në një prononcim ekskluziv për CNA.al.

Lajmet e fundit nga