LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari nxjerr shifrat dhe zbulon skandalin/ Salianji e Mano po punojnë për Ramën e Peleshin

14 Gusht 2021, 16:35, Politikë CNA

Gazetari Elvi Fundo ka reaguar pas deklaratës së deputetit të zgjedhur të PD në Korçë, Ervin Salianji, i cili shkruante sot se PD-ja e Korçës është rritur dhe se në zgjedhjet e fundit, ja rikuperuar 7 mijë vota.

?Rikuperimi më shumë se 7000 vota na bën të jemi me kokën lart, mirënjohës dhe të përgjegjshëm për të tejkaluar 100 votat që ndajnë sot opozitën nga Rilindja në këtë bashki!?-shkruante ndër të tjera Ervin Salianji.

Por, ndërkohë, gazetari Elvi Fundo, i është përgjigjur duke publikuar shifrat, që tregojnë të kundërten e asaj që pretendon Salianji.

Në një postim në rrjetet sociale, Fundo shkruan se Salianji në fakt po i bën shërbim kryeministrit Edi Rama dhe ministrit Niko Peleshi, duke dhënë kontributin e tij në shkatërrimin e PD-së.

?Një SHERBIM i Ervin SALIANJIT NDAJ Rames dhe i Andrea Manos ndaj NIKO PELESHIT.

BEHEN TË PËSHTIRË KUR DUAN TË DUKEN SI BUDALLENJ!

Ky LIDERI I PUSETËS që betohet nga kanalet e ujrave të zeza, Babalja i Grides, ka thënë se e ka rritur PD-në në Korçë me 7000 vota. BRAVO LIDER!

Le të shohin shifrat dhe ti vëmë pikat mbi i:

Në 2013 kur PD doli në opozite kishte 56 mijë vota.

Në 2017 kur ishte ky dhe Andrea Mano shkoi 42 mijë. Kishin edhe PBDNJ qe ka 3 mijë vota në Korçë.

Në 2021 kanë marrë 50 mije vota, që janë bashkë me PBDNJ 9 mijë me pak se në 2013.

Ky Salianji e ka rritur PD-NË BASHKE ME ALDON duke e zvogëluar. Ka 20% me pak se ditën që doli në opozitë.?-shkruan gazetari Elvi Fundo.

Më tej, gazetari publikon shifrat edhe si opozitë. Pra, PD së bashku me LSI-në, që sërish sipas tij në 2021, nuk shkojnë më shumë se 59 mijë vota. Ndërkohë që në 2013, PD së bashku me LSI ishin 70 mijë vota.

?Le kur flasin si opozitë se bashkë me LSI do bëjnë kërdinë.

PD plus LSI në 2013 janë 70 mijë vota, PS qëndronte në opozitë.

PD plus LSI në 2017 janë 61 mijë vota, PS qëndron në pushtet.

PD plus LSI në 2021 janë 59 mijë vota, PS qëndron në pushtet.?-shkruan gazetari Fundo.

Po ashtu ai thekson se ?Këto janë shifrat zyrtare sipas tabelave më poshtë marrë nga KQZ. Llogarite ti bëjë kush të dojë dhe si të dojë. Me Manon dhe Salianjin PD është tretur, këtë herë treti dhe LSI-në.?

Gjithashtu ai shkruan se ajo çfarë po bëjnë në fakt, është vetëm sa po i zgjasin jetën në pushtet Edi Ramës, duke tretur PD-në.

?Nuk po bëjnë asgjë tjetër thjesht atë që është thënë e shkruar me kohë. Po e tretin PD-në për ti zgjatur jetën Ramës dhe Peleshit. Rama që të shpëtoje Salianjin nga burgu. Peleshi që të vazhdojë të ushqejë me para pushteti Aldon ose Andrean siç e njeh Tirana.

Duan të bëjnë demokratët për budallenj dhe të kryejnë misionet e tyre politiko-korruptive duke mbushur xhepat me para pushteti e korrupsioni. Thjesht duke çmontuar PD-në.

Nuk merr vetëm Luli nga Rama për kunatin marrin edhe këta pë vete.

Duan të bëjnë dhe rolin e budallait por në fakt janë vetëm të pështirë, asgjë më shumë.Fight between Basha?s candidates/ Spaho and Salianji expels Andrea Mano from electoral campaign

Mund t?iu njohim një meritë, janë shkatërrimtarë të paepur dhe mendojnë se me gënjeshtra dhe rolin e shejtan-budallait do i kalojnë edhe nja 4 vite në opozitë. Kështu siç e kanë zënë ehe…?-përfundon postimin e tij gazetari Elvi Fundo.

Postimi i plotë:

Nje SHERBIM I Ervin SALIANJIT NDAJ Rames dhe i Andrea Manos ndaj NIKO PELESHIT.

BEHEN TE PESHTIRE KUR DUAN TE DUKEN SI BUDALLENJ!

Ky LIDERI I PUSETES qe betohet nga kanalet e ujrave te zeza, Babalja i Grides, ka thene se e ka rritur PD-ne ne Korce me 7000 vota. BRAVO LIDER!

Le te shohin shifrat dhe ti veme pikat mbi i:

Ne 2013 kur PD doli ne opozite kishte 56 mije vota.

Ne 2017 kur ishte ky dhe Andrea Mano shkoi 42 mije. Kishin edhe PBDNJ qe ka 3 mije vota ne Korce.

Ne 2021 kane marre 50 mije vota, qe jane bashke me PBDNJ 9 mije me pak se ne 2013.

Ky e ka rritur PD-NE BASHKE ME ALDON duke e zvogeluar. Ka 20% me pak vota se diten qe PD doli ne opozite.

Le kur flasin si opozite se bashke me LSI do bejne kerdine.

PD plus LSI ne 2013 jane 70 mije vota, PS qendronte ne opozite.

PD plus LSI ne 2017 jane 61 mije vota, PS qendron ne pushtet.

PD plus LSI ne 2021 jane 59 mije vota, PS qendron ne pushtet.

Keto jane shifrat zyrtare sipas tabelave me poshte marre nga KQZ. Llogarite ti beje kush te doje dhe si te doje me Manon dhe Salianjin PD eshte tretur, kete here treti dhe LSI-ne.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, Nuk po bejne asgje tjeter, thjesht ate qe eshte thene e shkruar me kohe.

Po e tretin PD-ne per ti zgjatur jeten Rames dhe Peleshit.

Rama qe te shpetoje Salianjin nga burgu. Peleshi qe te vazhdoje te ushqeje me para pushteti Aldon ose Andrean sic e njeh Tirana.

Duan te bejne demokratet per budallenj dhe te kryejne misionet e tyre politiko-korruptive duke mbushur xhepat me para pushteti e korrupsioni. Thjesht duke cmontuar PD-ne.

Nuk merr vetem Luli nga Rama per kunatin marrin edhe keta per vete.

Duan te bejne dhe rolin e budallait por ne fakt jane vetem te peshtire asgje me shume.

Mund t’ju njohim nje merrite, jane shkaterrimtare te paepur dhe mendojne se me genjeshtra dhe rolin e shejtan-budallait do i kalojne edhe nja 4 vite ne opozite. Keshtu sic e kane zene ehe…/CNA.al

Lajmet e fundit nga