LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kosova të pranojë strehimin e afganëve”/ Haradinaj reagon pas deklaratës së Ramës

15 Gusht 2021, 08:43, Politikë CNA
“Kosova të pranojë strehimin e afganëve”/ Haradinaj

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha se Kosova duhet t?i përgjigjet pozitivisht kërkesës së SHBA për pranimin e afganëve, ka ardhur një reagim nga ish-kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Haradinaj shkruan se Kosova duhet t?i strehojë afganët dhe t?i qëndrojë pranë SHBA-së.

?Kosova të jetë vullnetare në strehimin e disidentëve afganë dhe të jetë pranë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ashtu siç ishin ata pranë nesh, kur riatdhesuam shtetasit e Kosovës nga Siria!?-shkruan Ramush Haradinaj./CNA.al

Shqipëria strehë për afganët?/ Rama me qëndrim të prerë, mesazhi për Kosovën  

Lajmet e fundit nga