LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive-Padia në SPAK ndaj eksponentëve të LSI/ Murrizi zbulon zanafillën e përplasjeve

15 Gusht 2021, 18:28, Politikë CNA
Ekskluzive-Padia në SPAK ndaj eksponentëve të LSI/ Murrizi zbulon

Kreu i LDSH-së Myslim Murrizi, është përfshirë në debate të ashpra me dy eksponentët e LSI Edmon Panariti dhe Vojo Bregu.

Pasi i kallëzoi në SPAK për abuzim me paratë publike, nuk kanë munguar dhe replikat në rrjetet sociale mes tyre, ka Panariti ka paralajmeruar dhe padi ndaj kreut të LDSH-së per shpije.

Në një prononcim ekskluziv për CNA.al, Murrizi ka treguar dhe cila është zanafilla e këtyre debateve.

Ai tha se zanafilla janë tenderat miliona euroshe të firmosura kur ishin në pushtet.

?Zanafilla janë tenderat miliona euroshe të firmosur nga kjo tufë kur ishte në pushtet 4 vjet me PD dhe 4 vjet me PS e që as PD e as PS nuk kanë këllqe ti denoncojnë se janë vetë deri në fyt me zullume me tendera.

Unë kam denoncuar në SPAK dy tendera dhe pres që SPAKU të hetoj e të vendos vetë nëse ka abuzime dhe korrupsion apo jo. U habita me reagimet e vemjeve qe nuk jua kam dëgjuar ndonjëherë kurrë zërin për dy vjet që isha në Parlament bashkë me ta. 

Unë nuk kam denoncuar në facebook sipas qytetarit dixhital por në SPAK dhe këta nuk kanë pse bëjnë ciu ciu nëper facebook por çfarë kanë ti deklarojnë në SPAK?, tha Murrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga