LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandali me tenderat e Ministrisë së Bujqësisë/ Murrizi paralajmëron dokumente ‘gozhduese’, SPAK të hetojë

15 Gusht 2021, 19:13, Politikë CNA
Skandali me tenderat e Ministrisë së Bujqësisë/ Murrizi

Kreu i LDSH-së Myslim Murrizi, ka paralajmëruar se do të dërgojë dokumenta të tjera në SPAK lidhur me dy tendera të Ministrisë së Bujqësisë të dhënë në vitin 2013 dhe 2017.

I pyetur nëse bëhet fjalë për dokumente ?gozhduese? si në rastin e ministrit Sandër Lleshaj dhe sekretarit të tij, Murrizi tha se jemi në të njëjtën situatë.

?Po do të dërgoj edhe dokumenta të tjera në SPAK duke filluar nga 53 kontratat e dhënies në përdorim të 24 mij hektareve tokë që qeveria e viteve 2005-2013 i kishte vënë në dispozicion të agjensisë së kthimit dhe kompesimit për ish pronarët e që këta jua dhanë klientëve të tyre dhe kujdo kontigjenti të huaj apo vendas që ju ngrohi xhepin.

Do të ftoja SPAKUN të hetonte të gjithë tenderat që mbajnë firmën e Vojo Panaritit në vitet 2013-2017 por me pikantet janë medikamentet për mizën e ullirit, motorrat për veterineret ku kostumi dhe dorashkat janë blerë 2 herë më shtrejtë se motorri, kamerat e hidrovureve dhe plot të tillë.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga