LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ardhja e afganëve në Shqipëri/ Lubonja: Po tentohet t’i hidhet hi syve shqiptarëve

16 Gusht 2021, 18:31, Politikë CNA
Ardhja e afganëve në Shqipëri/ Lubonja: Po tentohet t’i

Në një intervistë për rubrikën ?Opinion?, ai tha se ardhja e afganëve është bërë nga Amerika. Sipas Lubonjës, kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha, e kanë të lehtë të pranojnë këtë gjë, për shkak të favoreve të tjera.

?Ne kemi ca elita politke-kulturore që punojnë për mbështetje amerikane dhe sundojnë në sajë të kësaj, pasurohen dhe ndërtojnë vila prej ari dhe sundojnë sepse amerikanët kanë interesa mbi këto.

Amerikanët i kanë të lehtë për t?i manipuluar. Ky vendim për t?u sjellë në këtë mënyrë e afganëve, është një mënyrë që na e demonstron këtë. Ne befas, na e tha Rojteri, pa ditur asgjë, sikur s?kemi opozitë, parlament, na bëhet e ditur një marrëveshje e bërë nga Rama në një samit, e s?na e thotë fare, kjo s?është demokraci. Ai e bën që të ketë mbështetje amerikane.

Kjo tregon dhe qëndrimet që mban ambasadorja amerikane këtu. Sepse disa thonë, si nuk i sheh ambasadorja patronazhistët, masakrën zgjedhore. Shumë njerëz të arsyeshëm thonë si është e mundur. Ja si është e mundur sepse janë disa interesa të tjera që tani i shlyen borxhin Edi Ramës sepse i ka dhënë këtë qëndrim?, u shpreh Lubonja./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga