LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mëngjesi i Ramës në Thumanë/ Kryeministri nis ditën në ndërtim

17 Gusht 2021, 06:25, Politikë CNA
Mëngjesi i Ramës në Thumanë/ Kryeministri nis ditën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga ndërtimi i apartamenteve  në Thumanë për banorët e prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019.

Janë 278 apartamente në 14 pallate dhe 155 banesa individuale, për të cilat Rama thotë, se do të shoqërohen nga një infrastrukturë moderne me gjithë lehtësirat e mundshme për banorët.

?Mirëmëngjes dhe me kantierin e qytezës së re të Thumanës, ju uroj një ditë të mbarë.

278 apartamente në 14 pallate, 155 banesa individuale, infrastrukturë moderne, shëtitore, terrene sportive, hapësira të gjelbërta, shkolla e kopshti ?Ramazan Jangozi?, dhe qendër komunitare në shërbim të banorëve?, shkruan Rama në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga