LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

77 vjetori i ish-Presidentit Mejdani/ Meta:"Model frymëzimi i shtetarit dhe politikanit të përgjegjshëm"

17 Gusht 2021, 08:53, Politikë CNA
77 vjetori i ish-Presidentit Mejdani/ Meta:"Model frymëzimi i

Presidenti Ilir Meta, ditën e sotme ka ururar ish presidentin Rexhep Meidani në 77 vjetoin e tij të lindjes.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta e quan Meidanin një model frymëzimi si shtetar po ashtu edhe politikan.

?Urimet më të ngrohta dhe përzemërta në 77-vjetorin e lindjes për Prof. Dr. Rexhep Meidanin: Gëzuar, me jetë të gjatë, shëndet të mirë dhe energji të pashtershme! ?

Model frymëzues i shtetarit dhe i politikanit të përgjegjshëm dhe atdhetar, mbrojtës i interesit kombëtar dhe respektimit të institucioneve, personalitet i jashtëzakonshëm i shkencës dhe shembull i shkëlqyer i moralit, vlerave dhe dinjitetit njerëzor, kontributet Tuaja pozitive dhe të gjithanshme, veçanërisht për demokratizimin e Shqipërisë, do të mbeten përherë të vlerësuara! ???, shkruan presidenti në urimin e tij për ish presidentin Rexhep Mejdani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga