LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një shtetase shqiptare e bllokuar në Kabul/ Ministri Peleshi zbardh detaje

17 Gusht 2021, 10:34, Politikë CNA
Një shtetase shqiptare e bllokuar në Kabul/ Ministri Peleshi zbardh

Një ditë më parë u raportua se një shtetase shqiptare e cila punonte në një organizatë humanitare kishte mbetur e bllokuar në Kabul.

Sot Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë të ditur se po bëhet gjithçka nga Ministria e Jashtme për riatdhesim.

?Bëhet fjalë për një shtetase shqiptare që punonte për një organizatë të huaj. MEPJ është angazhuar, kanë pasur informacion në linjën e tyre dhe po bëjnë gjithçka munden për të bërë të mundur riatdhesimin sa më të shpejtë, besoj se do jetë një operacion që do përfundojë me sukses. MEPJ po bën një punë të shkëlqyer?, tha Peleshi./CNA.al

Lajmet e fundit nga