LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Drejt daljes nga tuneli i pandemisë”/ Manastirliu nxjerr shifrat dhe jep lajmin e mirë

10 Qershor 2021, 14:51, Lifestyle CNA
“Drejt daljes nga tuneli i pandemisë”/ Manastirliu nxjerr

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dalë me një reagim në rrjetet sociale, ku ka pasqyruar të dhënat e fundit nga spitalet Covid.

Sipas Manastirliut aktualisht në spitalet Covid janë vetëm 20 pacientë të shtruar dhe më pak se 200 raste aktive në të gjithë vendin.

?Punë e palodhur e stafit të #Infektivit, njësoj si ditën e parë, në shërbim të çdo pacienti që po merr trajtim në spital.

Aktualisht janë 20 pacientë të shtruar dhe më pak se 200 raste aktive me #covid19 në të gjithë vendin, por ka ende nevojë për kujdes dhe vigjilencë, në këto metra të fundit drejt daljes nga tuneli i gjatë i pandemisë?./CNA.al

Lajmet e fundit nga