LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastriliu jep lajmin e mirë/ 34 personel mjekësor turko-shqiptar i bashkohet Spitalit Memorial të Fierit

8 Qershor 2021, 17:14, Lifestyle CNA
Manastriliu jep lajmin e mirë/ 34 personel mjekësor turko-shqiptar i

Katërmbëdhjetë mjekë e infermierë turq, si dhe 20 infermierë shqiptarë sapo i janë bashkuar spitalit Memorial të Fierit, duke e çuar në total personelin në 127 mjekë e infermierë.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në rrjete sociale.

Manastriliu theksoi ndër të tjera, se stafi i mjekëve dhe infermierëve janë në dispozicion shërbim të qytetarëve, kryesisht të qytetarëve të rajonit të Jugut të Shqipërisë.

?Edhe 14 mjekë dhe infermierë turq dhe 20 infermierë shqiptarë sapo i janë bashkuar super ekipit të Spitalit Memorial të Fierit

127 mjekë dhe infermierë të skuadrës së përbashkët shqiptaro-turke tashmë janë në shërbim të qytetarëve të rajonit të #jugut të vendit, në një spital ultra modern, me shërbim të standardeve bashkëkohore?, shkruan Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga