LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klea Huta rrëfen eksperiencën e vështirë gjatë shtatzënisë/ "Isha në depresion të thellë"

8 Qershor 2021, 09:06, Lifestyle CNA
Klea Huta rrëfen eksperiencën e vështirë gjatë

Moderatorja Klea Huta ka rrëfyer eksperiencën e vështirë gjatë tre muajve të parë të shtatzënisë.

E ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, Klea ka treguar se ka përjetuar një depresion të rëndë pasi mendonte se karriera e saj kishte marrë fund.

?Të jem e sinqertë tre muajt e para të shtatzënisë kam kaluar një depresion shumë të thellë. Kridi ka ardhur me dëshirë e të dyve ne, por mbase nga ndryshimi i hormoneve të trupit, trupi po pësonte një ndryshim shumë të madh, po krijonte hapësirë për një qënie tjetër, domethënë një realitet tjetër që unë nuk kisha kurrë përballë.

Edhe pse e doja dhe ishe me dëshirë ardhja e Krid, prapë ndodhi kjo pjesa e depresionit që nuk e shpjegoj dot sot e kësaj dite. Unë hoqa dorë nga shumë gjëra, mendoja këtë pjesën që më iku karriera, nuk do kem kohë për asnjë gjë, domethënë të gjitha gjërat e errta më vinin në kokën time në atë periudhë, nuk doja të shikoja asnjë, nuk doja të rrija me askënd, çdo gjë më dukeshe sikur nuk jam gati, thoja çfarë bëra?

Mendime që kur i mendoj sot edhe i them për të gjitha nënat që i ndodh kjo gjë që nuk jeni vetëm, edhe mua më ka ndodhur kjo gjë, më ka shkuar mendimi shumë thellë që nuk po i them dot të gjitha, por e kalova me ndihmën e të afërmve ë mi. Po i them kërkoni ndihmë, edhe ndihmën e psikologut, nuk është fare turp?, është shprehur ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga