LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U bë nënë në moshë të re dhe familjarët nuk i flisnin/ Historia që përloti gjithë shqiptarët

7 Qershor 2021, 09:53, Lifestyle CNA
U bë nënë në moshë të re dhe familjarët nuk i

Konkurrentja e ?She?s on Top?, Silvi, ka rrëfyer historinë e saj prekëse me të cilën ka përlotur të gjtihë publikun shqiptar.

Ajo ka treguar se është bërë nënë në moshë të re dhe familja ishte kundër lidhjes së saj. Ajo rrëfen se prej vitesh familajrët nuk i flisnin.

Pas lindjes së fëmijës, ajo u pajtua me familjarët dhe vendosi të ndahej nga bashkëshorti I saj për të mos u kthyer më.

?Kam ikur shumë e vogël nga Shqipëria në Zvicër, jetova atje deri në moshën 16 vjeç. Erdha me pushime dhe shkova në Kosovë. Aty njoha dikë që u bë më pas bashkëshorti. Kalova shumë peripeci nga ana e familjes sime dhe shkaku kryesor ishte mosha ime e vogël. Ndenja gati 1 vit pa patur kontakt me familjarët. E përjetova shumë keq sepse në një moment nuk e mendova gjatë dhe thashë hë se do më flasin, por ishte periudha ime më e keqe. Më pas mbeta shtatzënë, nuk e mendoja dot abortin.

Qaja pafund, u gëzova dhe vendosa ta mbaja. Familja akoma nuk më flisnin, derisa e morën vesh që isha shtatzënë. Pashë në telefon që po më merrte një numër shqiptar dhe në momentin e parë më erdhi në mendje motra dhe kur kam dëgjuar zërin e mamit, 1 orë kemi qarë. E kishin marrë vesh që isha shtatzënë. Më tha shpresoj të më kuptosh tani e mbrapa se ç?është fjala nënë dhe pse je shumë e vogël. Atë fjali do e mbaj gjatë në mendje. Më pas ajo u bë mbështetja ime më e madhe.

Kisha rrezik dështimi nga muaji i katërt në muajin e nëntë dhe bëja një serum 8 orë për ta mbajtur bebin. Mami rrinte 8 orë me mua në telefon derisa unë të mbaroja serumin. Mbaj mend kur dola nga salla e operacionit dhe kur erdhi ish-bashkëshorti me bebin në dorë, ma vendosën në kraharor dhe nuk mund ta hiqja. Pas 3-4 ditësh pësova trombozë dhe ndenja 2 muaj e shtruar. Nuk ma lejonin djalin ta fusja në spital dhe ishte tortura ime më e madhe.

Pasi dola nga spitali kishim disa probleme për shkak të familjes së atij dhe unë nuk i tregoja të shtëpisë sepse nuk e merrja guximin. U ftohën shumë gjërat, unë isha e sëmurë dhe ai më jepte një stres që ma shumëfishonte dhe mendova të ndahesha. Një ditë u zgjova, ai iku për punë, unë vesha djalin dhe lajmërova babin. I thashë duhet të vish patjetër dhe kur erdhi i thashë që unë do iki nga kjo shtëpi dhe nuk u ktheva më?, tregoi Silvi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga