LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqipëria buzëqesh”/ Manastirliu jep lajmin e mirë

5 Qershor 2021, 20:46, Lifestyle CNA
“Shqipëria buzëqesh”/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ditën e sotme janë kryer 4,674 vaksina  anti-COVID. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Sipas saj, në total që nga fillimi i pandemisë janë kryer 796,586 vaksina.

Situata është drejt përmirësimit, ku numri i të infektuarëve dhe ndërrimit të jetëve ka rënë dukshëm.

Kjo duket si një shpresë për të gjithë qytetarët që ti kthehemi sa më shpejt realitetit të mëparshëm./ CNA.al

Lajmet e fundit nga