LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu: Impakti i pandemisë pritet të zgjasë/ “Situata ende kërkon gatishmëri”

5 Qershor 2021, 09:34, Lifestyle CNA
Manastirliu: Impakti i pandemisë pritet të zgjasë/ “Situata

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me personelin mjekësor në spitalin Rajonal të Shkodrës.

Ajo ka falënderuar mjekët për punën e bërë gjatë pandemisë.

?Gjithë partneriteti për pajisjet e instrumenteve kirurgjikalë ka sjellë një hov cilësor në shërbimin e kirurgjive kudo në vend, po ashtu edhe aparaturat e reja garantojnë një nivel akoma më të lartë shërbimi. Ju falënderoj për të gjithë punën në përballimin pandemisë Covid?, ka thënë Manastirliu.

Sipas saj, pandemie ende nuk ka përfunduar dhe të gjitha rastet që ende kanë nevojë të marrin shërbim referohen direkt në spitalin Infektiv në Tiranë dhe kjo është situatë që ende kërkon gatishmëri maksimale.

?Pandemia ende nuk përfunduar dhe impakti do të ndihet gjatë për këtë ne duhet të harmonizojmë shërbimet dhe të mbështesim ekipet tona mjekësore për të garantuar shërbime më të mira për qytetarët?, ka thënë më tej Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga