LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoqata e Avokatëve Penalistë thirrje Gjonajt/ Lejo të burgosurit të takojnë familjarët

1 Qershor 2021, 19:04, Aktualitet CNA
Shoqata e Avokatëve Penalistë thirrje Gjonajt/ Lejo të burgosurit

Shoqata e Avokatëve Penalistë të Shqipërisë ka bërë dy thirrje për Ministrinë  e Drejtësisë dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor lidhur me të burgosurit.

Shoqata e Avokatëve Penalistë i kërkon Ministrisë të lejojë takimet e familjarëve me të paraburgosurit dhe të dënuarit.

Gjithashtu avokatët kërkojnë nga KLGJ që të anullojë vendimmarrjen dhe të lejojë zhvillimin e seancave gjyqësore me dyer të hapura.

?Shoqata e Avokatëve Penalistë të Shqipërisë i bën thirje Ministrisë së Drejtësisë të fillojë lejimin e takimeve të familjarëve me të paraburgosurit dhe të dënuarve mbas 15 muaj Ndërprerje..

Shoqata e Avokatëve Penalistë të Shqipërisë i bën thirrje KLGJ të anullojë vendimmarrjen e saj duke lejuar zhvillimin e seancave gjyqësore me dyer të hapura. Prania e publikut në seancë gjyqësore na jep një proces të rregullt ligjor?, theksohet në deklaratë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga