LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbërrijnë edhe 8190 doza vaksinash/ Manastirliu: Procesi do të vijojë, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar

19 Prill 2021, 20:47, Lifestyle CNA
Mbërrijnë edhe 8190 doza vaksinash/ Manastirliu: Procesi do të

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se kanë mbërritur edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer këtë mbërmje, duke e çuar në 703550 numrin e dozave të vaksinave në vend.

?Edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer mbërritën në mbrëmje, duke arritur në 703550 doza vaksinash në vend. Deri tani, me ekipet tona në të gjithë vendin, ia kemi dalë të kryejmë 345934 vaksinime dhe do të vijojmë pa u ndalur, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinua?, shkruan ajo ne rrjetet sociale.

Gjatë ditës së sotme janë kryer dhe 13029 vaksinime duke cuar në total në 345 934 numrin e vakinimeve në të gjithë vendin./CNA.al

Lajmet e fundit nga