“Drita në fund të tunelit po afrohet”/ Shqipëria arrin në 100 mijë të vaksinuar ndaj COVID-19

30 Mars 2021, 18:22, Lifestyle CNA
“Drita në fund të tunelit po afrohet”/ Shqipëria

Ka vijuar edhe sot në ditën e tretë vaksinimi masiv i të moshuarve +70 vjeç në Sheshin Skenderbej.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se numri i qytetarëve te vaksinuar sot është 21,536 qytetarë ndërsa ka arritur në 100 mijë numri i qytetarëve të vaksinuar nga fillimi i vaksinimit.

Që prej fillimit të fushatës së vaksinimit anti-COVID janë kryer në total 119,321 vaksinime (doza të para dhe të dyta).

Statusi i plotë i ministres Manastirliu.

?? 100 mijë të vaksinuar deri sot

?? 100 mijë jetë më të mbrojtura??

Çdo ditë e më shpejt po afrohet drita në fund të tunelit.

* 21,536 vaksinime sot??

?100,000 qytetarë të vaksinuar

?? 119,321 vaksinime të kryera nga fillimi i vaksinimit anticovid ?

#ShqipëriaBuzëqesh?

Lajmet e fundit nga