“Duhet të jepja llogari për krevatin”/ Moderatorja flet pas akuzave për bashkëpunim për prostitucion

30 Mars 2021, 09:35, Lifestyle CNA
“Duhet të jepja llogari për krevatin”/ Moderatorja flet

Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës, kohë më parë u arretsua nga policia për prostitucion.

Nga përgjimet, u përmendën shumë emra të personazheve të njohura , ndër to edhe emri i moderatores Dajana Shabani.

E ftuar në emisionin “Why Not” ajo u shpreh se në atë kohë, ajo është përgjuar për 9 muaj dhe targat e makinës pasi, personat që flisnin  me Zogun futeshin automatikisht në përgjime.

Ajo është shprehur se doli e pastër nga përgjimet dhe e vetmja gjë që nuk kuptonte ishte injoranca e njerëzve, të cilëve sipas saj duhej tu jepte shpejgime dhe llogari se çfarë bënte në krevat Zogu i Tiranës.

?Unë Hermesin e kam njohur në 2018 kam bashkëpunuar me të dy vite ashtu si dhe ka bashkëpunuar Aldo para meje 4 vite. Unë jam përgjuar 9 muaj në telefon edhe target e makinës sepse personat që Zogu merrte shpesh futeshin automatikisht në përgjime.

Unë dola e pastër nga ato përgjime 9 mujore mua më bën shumë përshtypje injoranca e këtij populli se si mund të marrin përbazë shaka dhe batuta që bëjmë në emision sepse unë dua ti zgjoj njerëzit jo ti ve në gjumë në mëngjes, me të kesh bashkëpunim me dikë.

Unë seriozisht këtë nuk e kam kuptuar kurrë. Të gjithë sytë ishin te unë sepse unë duhet të jepja shpjegim dhe llogari për krevatin e zogut.Atëhere po marr Aldon dhe ta pyes ?Alo Aldo ti katër vite që ke punuar çfarë bën zogu në krevat?? domethënë është budalliku më i madh.

Por, unë jam rritur në një familje ku mund të mos jem mosmirënjohëse, nuk mund ta shkel dhe ti hedh baltë dikë që kam punuar dhe e njoh. Unë Hermesin, Zogun nuk e hedh poshtë dhe pik dhe nuk më intereson mendimi i njerëzve”, rrëfeu Dajana.

Ajo gjithashtu tregoi se gjatë kohës që Hermes ishte në burg i ka shkuar dy herë për vizitë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga