E fundit!

x

Mjeku Domi kritika qeverisë/ E pafalshme që shqiptarët po marrin vaksinën kineze

29 Mars 2021, 21:14, Lifestyle CNA
Mjeku Domi kritika qeverisë/ E pafalshme që shqiptarët po marrin

Mjeku shqiptar që punon në SHBA, Arban Domi, ka dalë kundër qeverisë shqiptare, e cila ka sjellë në vendin tonë vaksinën kineze kundër Covid-19.

Domi e cilësoi të pafalshme përdorimin e vaksinës kineze në Shqipëri, ndërsa tha dhe arsyet se përse e ka këtë mendim.

Sipas tij,nuk ka asnjë studim që të tregojë sigurinë e vaksinës kineze, për të cilën deklaroi në emisionin ?Log? të Endri Xhafos se nuk është e certifikuar.

?Për këtë vaksinë le të marrim të mirëqenë faktin se për atë janë kaluar të gjitha fazat, por sa siguri ka kjo vaksinë? Kjo vaksinë garanton me të dy dozat e saj sigurojnë një mbrojtje prej 50.38 %?, theksoi mjeku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga