Këngëtarja çudit me deklaratën: Më vinte turp se isha panseksuale

30 Mars 2021, 10:21, Lifestyle CNA
Këngëtarja çudit me deklaratën: Më vinte turp se isha

Demi Lovato është në qendër të vëmendjes për shkak të deklaratave të saj në lidhje me abuzimin seksual kur ishte adoleshente. Së fundi ajo ka vijuar me deklaratat e saj duke treguar edhe orientimin seksual.

Gjatë një intervista ajo është shprehur se është panseksuale që do të thotë që ka rëndësi personi me të cilin është jo gjinia.

Këngëtarja rrëfeu se kishte pasur një zgjim seksual kur pa skenën e famshme të puthjes së Sarah Michelle Gellar dhe Selma Blair në filmin ?Cruel Intentions 1999?.

?Oh, më pëlqeu, por ndjeva shumë turp, sepse u rrita në Teksas si e krishterë, kjo është shumë zhgënjyese. Çdo tërheqje që kisha për një femër në moshë të re, e mbyllja brenda vetes para se të përpunoja atë që po ndieja?-tregon ajo.

Demi ka theksuar se orientimin e saj seksual e mësoi pasi kishte përjetuar një ndarje dhe kishte provuar nëj eksperiencë me një vajzë.

?Kur fillova të rritesha, nisa të kuptoja se sa e veçantë jam në të vërtetë. Vitin e shkuar unë isha e fejuar me një burrë dhe kur nuk funksionoi, mendova ?Kjo është një shenjë e madhe?. Mendoja se do e kaloja jetën time me dikë. Tani që nuk do të ndodhte, u ndjeva më e lirë që mund të jetoja të vërtetën time.

U lidha me një vajzë dhe aty kuptova se kjo më pëlqente shumë më shumë. Ndihesha më mirë. Isha shumë në rregull. Me meshkujt, me të cilët kam qenë në lidhje, kur vinte puna tek marrëdhëniet intime, nuk doja të bëja asgjë. Nuk kishte fare lidhje personi me të cilin isha. I vlerësoja ata njerëz më shumë për miqësinë e tyre se sa për romancën dhe nuk doja romancë nga askush tjetër nga seksi i kundërt?, është shprehur ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga