LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

5 Tetor 2020, 08:40, Aktualitet CNA
Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në ?kapter? partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai ?lufton? në mënyrë të pandalshme me integritetin dhe seriozitetin e tij, duke bërë që të mos kemi shpërthime makinash, atentate dhe vrasje, dhe Shqipëria të mos mbillet me drogë.

Sipas atyre që ai thotë vetë, suksesi ndaj krimit ka qënë i madh. Sidomos në kohën e pandemisë, kur të gjithë ishin të mbyllur brenda dhe vazhdonte çdo ditë.

Krimi lufton, përplasje, vrasje në Elbasan, në Shkodër, në Tiranë, shpërthime, zhduken persona, etj. Por, Sandër Lleshaj është në krye të detyrës, duke bërë tendera për të blerë tavolinat e SPAK, dhe iu ndryshon rregullat rrugës. Apo të tjera prokurime, tendera për blerje uniformash, e kështu me radhë.

?Luftohet? krimi me tendera, në mënyrën më të shkëlqyer. Pikërisht ajo që ka zgjedhur, Sandër ?kapteri? i partisë.

Por, edhe droga ?luftohet?. Ashtu siç ka zgjedhur Sandri ta bëjë atë. Me mjete luksoze. Nuk i mjaftonin makinat e Ministrisë, nuk i mjaftonin makinat e Policisë së Shtetit, nuk i mjaftonin ato të Gardës së Republikës, por me ardhjen në detyrë, zgjodhi ta luftonte drogën, mbjelljen e kanabisit në Shqipëri, me një formë të padëgjuar më parë, blen një BMW luksoze.

Çfarë të bënte?

Pse vetëm ata që mbjellin dhe shpërndajnë drogë mund të kenë makina të mira?

Si ka mundësi që trafikantët e drogës, të lëvizin me makina më luksoze se ajo e Sandër Lleshajt?

E donte BMW, e donte dhe Lungo, të gjatë se donte të shtrijë këmbët. Ashtu siç tenton krimi të shtrijë këmbët, duart dhe tentakulat e tij në shtet dhe Sandër Lleshaj ua pret me BMW-në e tij luksoze.

Kështu luftohet krimi, kështu luftohet droga. Ashtu siç ka zgjedhur Sandër ?kapteri?./ CNA.al

Ekskluzive-Mega-skandali në Ministrinë e Brendshme/ Abuzime me tenderin 600 milionësh të SPAK dhe BKH

Gënjeshtrat publike të “kapter” Sandër Lleshajt

Gonxhja e pranon/ Lleshaj qarkulloi me targa false

Lajmet e fundit nga