LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tjetër humbje nga bluzat e bardha/ Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

5 Tetor 2020, 06:54, Aktualitet CNA
Tjetër humbje nga bluzat e bardha/ Covid-19 i merr jetën mjekut

Covid-19 ka shkaktuar një tjetër viktimë mes bluzave të bardha, në vendin tonë.

Mësohet se ka ndërruar jetë mjeku I njohur Esat Pashaj, i cili ishte prekur nga Covid-19, dhe prej nëntë ditësh ishte shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive.

I lindur më 16 maj 1948, doktor Esati ishte dhe njëherësh Anëtar i Këshillit Bashkiak Skrapar dhe njëherësh ishte nëndrejtor i Spitalit Bashkiak.

 

Lajmet e fundit nga