LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkoi praninë e medias në seancë/ Gjykata rrëzon kërkesën e Mimoza Margjekës

1 Tetor 2020, 07:31, Aktualitet CNA
Kërkoi praninë e medias në seancë/ Gjykata rrëzon

Gjyqytarja e pezulluar nga detyra, Mimoza Margjeka është paraqitur sot në Apelin e Gjykatës së Posaçme, ku pritet të zhvillohet seanca gjyqësore.

Gjyqtarja Margjeka ka kërkuar praninë e mediave në seancë. Ndërkohë nga ana tjetër, Gjykata ka rrëzuar kërkesën e gjyqtares. Më herët në një prononcim për mediat, gjyqtarja Margjeka ka hedhur akuza të forta në drejtim të SPAK, ndërsa akuzat ndaj saj i cilëson si të motivuara politikisht.

?Të nxjerrin një foni. Janë fjalë propagandistike. Dhe jam e çuditur. Kanë goditur reputacionin tim. Dyshoj që është tendencë. Nëse dikujt i del diçka. E dini mirë çfarë kam dhënë. Është nul kam thënë, nuk ishin zgjedhje ato. E vetmja gjyqtare që nuk i kam dhënë një kryebashkiakeje mandatin. Unë do kërkoj që seanca të jetë publike.?- tha Mimoza Margjeka./CNA.al

Lajmet e fundit nga