LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hetuesit e BKH, afat deri në mesnatë/ Dyndje aplikimesh për “FBI”-në shqiptare

29 Shtator 2020, 19:14, Aktualitet CNA
Hetuesit e BKH, afat deri në mesnatë/ Dyndje aplikimesh për

Kur ka mbetur edhe pak orë nga mbyllja e afatit, në Byronë Kombëtare të Hetimit, duket se ka një dyndje aplikimesh.

Sipas asaj që raporton A2, deri mesditën e së martës numri i aplikantëve arriti mbi 450, kur deri në fundjavë kishin aplikuara me pak se 200 vetë.

Gara është për 60 vende të Byrosë Kombëtare te Hetimit, strukturë e njohur si FBI-ja shqiptare. Ajo është bërthama e Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar të zyrtarëve të lartë.

Ambasadorja amerikanë në Shqipëri, bëri thirrje për vijimin e aplikimeve. ?Mos u ndjeni të kënaqur, duke qëndruar të ulur dhe duke u ankuar, çohuni dhe veproni?, ishin fjalët e Yuri Kim duke theksuar se është koha për veprim kundër korrupsionit dhe krimit te organizuar në Shqipëri./CNA.al

Lajmet e fundit nga