LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhemail Pasmaçiu shtyn gjyqin me CNA.al/ Kërkon pajtimin

28 Shtator 2020, 11:38, Aktualitet CNA

Sot është zhvilluar seanca e radhës gjyqësore, pas padisë që Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu), ka ngritur ndaj CNA.al.

Paditë e tij kanë ardhur pas disa shkrimeve dhe denoncimeve të CNA.al, ku ne kemi këmbëngulur si media e vetme në Shqipëri për të thënë të vërtetën, për një personazh mediatik, publik, i cili përtej biznesit ka një të shkuar të tij me hetime, por edhe arestime për trafik ndërkombëtar droge nga Turqia, në Itali.

CNA.al mundi që pas tre vitesh të zbardhte me detaje të vërtetën e Ylli Ndroqit, duke publikuar dokumentet e gjendjes civile, për të shkuarën e tij dhe për të vërtetën e shkrimeve, të kaluarën, dhe ndryshimin e emrit.

Më pas ka qënë SPAK, i cili ka hapur një hetim në kuadër të ligjit Antimafia, dhe ka bërë sekuestrimin e pasurive në të dyja shkallët e gjykatës për Ylli Ndroqin.

Edhe pse ishte përballë fakteve të vërteta, Ylli Ndroqi tentoi të shantazhonte dhe intimidonte CNA.al, me kërcënime publike që ne të heshtnim, por edhe me padi në gjykatë. Tashmë e vërteta e ka vënë me shpatulla pas muri.

Kjo është seanca e dytë në gjykatë që shtyhet. Ashtu siç Ylli Ndroqi nuk e mendonte kurrë, ne ishim prezentë aty. Por, ai sërish nuk erdhi. Por ka hedhur edhe një hap të mëtejshëm, duke kërkuar pajtimin me CNA.al dhe editorin Elvi Fundo.

Avokatja e CNA.al ka refuzuar çdo lloj pajtimi, për shkak se klienti nuk ka asnjë arsye për diçka të tillë, pasi ka thënë të vërtetën duke u mbështetur mbi fakte dhe argumenta dhe prova, të cilat më pas janë bërë publike edhe nga institucionet ligjzbatuese. Përfshirë këtu hetimet e bëra nga SPAK dhe vendimet e gjykatave, të cilat kanë sekuestruar pasuritë e Ylli Ndroqit dhe kanë thënë të vërtetën se ai ka një të kaluar me drogë, nën emrin Xhemail Pasmaçiu.

Përtej çdo sulmi dhe akuze ndaj nesh, me shantazhe, kërcënime dhe shpifje, gati si një ?grup i strukturuar kriminal? në media ndaj CNA.al, ne do të vazhdojmë betejën tonë me të vërtetën, e cila nuk ndalet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga