LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk beson ekzistencën e koronavirusit/ Habit Alfred Cako: Termometri në ballë është i rrezikshëm

27 Shtator 2020, 20:30, Aktualitet CNA

Ndonëse koronavirusi ka shkaktuar pasoja të rënda dhe ka marrë rreth një million jetë njerëzish në botë, konspiracionisti Alfred Cako, vijon të këmbëngulë se Covid-19 nuk ekziston.

Mbrëmjen e sotme, Cako deklaroi se është kundër përdorimit të maskës, bërjes së tamponëve, pasi pretendon se janë mashtrim.

Konspiracionisti tha në Top Channel se edhe vënia e termometrit në ballë është e rrezikshme. Sipas tij, kjo shkakton shkatërrimin e nivelit të 7 të gjëndrave pishore.

?Unë kam iniciuar një lëvizje të quajtur ?No Vax?, jam themeluesi i kësaj lëvizje në Shqipëri. Ne jemi kundër vaksinës, maskës, tamponëve. Ne jemi kundër matjes së termometrit të ballit, që është një gjë shumë e rrezikshme, sepse ka të bëjë me shkatërrimin e nivelit të 7 të gjëndrave pishore?, u shpreh ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga