LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja kush e sulmoi Ilir Beqajn

21 Nëntor 2016, 10:51, Aktualitet CNA

Kjo e hënë nisi aspak mirë për ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj, i cili u ?prit? me vezë dhe domate në hyrje të Ministrisë së Shëndetësisë.

Një grup të rinjsh, me pankarta në duar, sulmuan ministrin duke e akuzuar për korrupsion dhe vjedhje.

Por kush janë të rinjtë që sulmuan Beqajn?

Sulmi është marrë përsipër nga Rigert Kapllani, i cili ka postuar në rrjetet sociale edhe momentin e sulmit.

Kapllani është një prej ish mbështetesëve të AKZ-së, që në vitin 2013 kërkonte arrestimin e Sali Berishës dhe tani njihet si mbështetës i PD-së pasi u përfshi në zgjedhjet e FRPD-së. /Citynews

 

Lajmet e fundit nga