LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Naftëtarët e Ballshit hyjnë në grevë urie

28 Shtator 2020, 09:25, Aktualitet CNA

Pas paralajmërimeve, naftëtarët e Ballshit kanë vendosur të futen në grevë urie për shkak se nuk kanë pasur një përgjigje nga kompania për rifillimin e punës si dhe për pagat e prapambetura.

Naftëtarët janë futur në grevë në ambientet e Rafinerisë. Mësohet se i pari që futet në grevë është kryetari i Sindikatës, Sokol Dautaj.

Fillimisht ata u mblodhën përpara uzinës në formën e protestës ndërkohë që ishin në pritje të një përgjigje./CNA.al

Lajmet e fundit nga