LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alarm për bombë në Rinas? Autoriteti i Aviacionit Civil jep detaje

30 Shtator 2020, 09:54, Aktualitet CNA
Alarm për bombë në Rinas? Autoriteti i Aviacionit Civil jep

Një test për alarm për bombë po kryhet në aeroportin ?Nënë Tereza?.

Mësohet se Autoriteti i Aviacionit Civil po teston gatishmërinë e saj, në kuadër të parandalimit të çdo ngjarje të mundshme. Autoriteti i Aviacionit Civil e kryen këtë procedurë testimi shpesh herë.

Ata raportuan një alarm për bombë në mënyrë që të testohet reagimi i punonjësve dhe qytetarëve. Por kjo ka sjellë panik tek pasagjerët të cilët dolën me vrap./CNA.al

Lajmet e fundit nga