LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundon takimi i mjekëve në ministrinë e Shëndetësisë/ Çfarë u vendos

30 Shtator 2020, 13:27, Aktualitet CNA
Përfundon takimi i mjekëve në ministrinë e

Ka përfunduar takimi i dytë i një grupi mjekësh, në Ministrinë e Shëndetësisë, ku dhe paraqitën kërkesat e tyre.

Ata janë takuar me grupin e ekspertëve teknik për të diskutuar mbi kërkesat e tyre.

Në këtë mbledhje ishin të pranishëm drejtori i QSUT-së, Enkelejd Joti, Ministrja Manastirliu, zv. Ministrja Mira Rakacolli, Arben Gjata, mjeku Gent Stroni dhe disa mjekë të tjerë.

Në një komunikim për mediat, mjeku Gent Stroni tha se sot është rënë dakort, që nga e hëna të ngrihen grupet e punës dhe të ballafaqohen draftet.

Më tej, ai theksoi se do të jenë juristët ata që do të dalin në një draft përfundimtar.

?Kemi kosto të lartë jetese, kemi specifikën tonë. Sot vendosëm vetëm sesi do vazhdojë, ose çfarë do bëjmë nga e hëna. Do ngrihen grupet e punës dhe drafti jonë do të ballafaqohet me draftin e tyre. Më pas do të jenë juristët, të cilët do të arrijnë në një draft përfundimtar?-tha Stroni./ CNA.al

Lajmet e fundit nga