LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gurët bllokojnë aksin Bajram Curri-Valbonë/ Policia njoftim të rëndësishëm për qytetarët

4 Tetor 2020, 11:56, Aktualitet CNA
Gurët bllokojnë aksin Bajram Curri-Valbonë/ Policia njoftim

Për shkak të rreshjeve të shiut, gjatë mbremjes së djeshme, aksi rrugor Bajram Curri-Valbonë, është i bllokuar nga rënia e gurëve.

Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin e qytetarëve apo turistëve që ndodhen në Tropojë, të evitojnë lëvizjen në këtë segment rrugor deri në një njoftim të dytë. Shërbimet e Policisë Rrrugore ndodhen në vendin e bllokimit si dhe firma kontraktuese po punon për hapjen e rrugës.

Për çdo problem qytetarët që ndodhen në këtë aks të telefonojnë në numrin 129 për t’ju ardhur në ndihmë./CNA.al

Lajmet e fundit nga