LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas të dënuarve në burgun e Peqinit, edhe të paraburgosurit e Shënkollit, në grevë urie

4 Tetor 2020, 09:44, Aktualitet CNA
Pas të dënuarve në burgun e Peqinit, edhe të paraburgosurit

Pas të dënuarve në burgun e Peqinit, të paraburgosurit e burgut të Shënkollit hyjnë në grevë urie.

Të paraburgosurit në burgun e Shënkollit në Lezhë, prej 3 ditësh kanë refuzuar ushqimin e burgut, duke kërkuar që të lejohen takimet me avokatët dhe familjarët.

Ndër të tjera ata kanë kërkuar që të mos zvarriten më gjykimet e tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga