Connect with Us

Gënjeshtrat publike të “kapter” Sandër Lleshajt

Politikë

Gënjeshtrat publike të “kapter” Sandër Lleshajt

Publikuar

-

Deputeti “shpërthen” ndaj Lleshajt/ Kukull në Policinë e Shtetit! E merr rrogën kot

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ish-Gjenerali i kthyer në “kapter” partie ka zgjedhur Sokol Ballën, për të bërë mbrojtjen e imazhit të tij. Por pas sulmeve, ai thekson se motivohet më tepër.

Sërish turpësisht Sandër Lleshaj gënjeu. Pa i lëvizur qerpiku ai përsëriti gënjeshtrën e tij të radhës, duke thënë se kishte vetëm një makinë private Honda, të blerë para shumë vitesh.

Në fakt askush nuk i ka kërkuar llogari dhe askush nuk e ka pyetur Sandër Lleshajn se çfarë makine private ka ai.

 Lleshaj me makinën luksoze te Parlamenti

Por, pyetjet që i janë bërë Sandër Lleshajt dhe që sot ende nuk kanë marrë përgjigje janë këto:

Sa është vlera e vërtetë e makinës BMW luiksoze, blerë në kulmin e pandemisë dhe pas tërmetit?

Pse ky mjet luksoz në këtë kohë?

Cila është procedura që u përdor?

Pse mjetit iu ndërruan targat?

Pse BMW-ja luksoze e ministrit qarkulloi me targa false dhe pa siguracion?

Këto janë pyetjet që ende nuk kanë marrë përgjigje dhe jo fakti se çfarë makine te vjetër ka Sandër Lleshaj.

Më tej mund të theksojmë se gënjeshtrat trasheshin kur Sandri na tregonte sondazhe për sigurinë publike, ditën apo natën.

Në fakt, ka ditë që ai mbledh kufomat me lopatë dhe ka net që krisma e automatikut nuk ndalet, jo vetëm në periferi të Tiranës. E në rast se sondazhin e ka bërë gjatë pandemisë kur njerëzit rrinin në shtëpi dhe Sandri bënte procedura ekstraligjore për blerje mjetesh luksoze, kjo është diçka tjetër.

LEXO EDHE:  Ndëshkohen dy fasoneri në Krujë/ Bllokohen 2 mjete që transportonin punëtorët
Makina BMW me targa te ndryshuara

Por, edhe një pyetje tjetër që nuk ka marrë ende përgjigje.

Sa familjarë ka punësuar Sandër Lleshaj në Ministrinë e Brendshme, duke e kthyer këtë institucion në një godinë ku paguhen qokat që iu bën familjarëve të tij, nipërve, kunetërve, kushërinjve, mbesave e kështu me radhë?

Këto duhej të ishin disa pyetje që Sandër Lleshaj duhet tu përgjigjej, në debat me Sokol Ballën. Dhe jo pallavra propagandistike duke u justifikuar se në fakt nuk është një lojtar i mirë partie dhe nuk bën dot fushatë derë më derë.

Nga ana tjetër Sandër Lleshaj dje në studio, duke mos iu përgjigjur këtyre pyetjeve dhe duke luajtur si një “kapter” partie përfundimisht konfirmoi atë që ne kemi thënë javë e javë më parë. Lleshaj përfundimisht ka humbur gradën e Gjeneralit dhe është kthyer në “kapterin” e Edi Ramës./ CNA.al

Gonxhja e pranon/ Lleshaj qarkulloi me targa false

Gonxhja e pranon/ Lleshaj qarkulloi me targa false

Foto ekskluzive-Lleshaj pranon skandalin/ Ndryshon targat e makinës

Foto ekskluzive-Lleshaj pranon skandalin/ Ndryshon targat e makinës

SKANDALI/ DPSHTRR fshehu të dhënat për BMW-në e Lleshajt

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nëse keni këllqe, keni kohë deri më 9 shtator”/ Murrizi sfidon hapur aleatët e Bashës

Publikuar

-

Nga

Kreu i LDSH, Myslim Murrizi ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh akuza ndaj aleatëve, të cilët morën 9 mandate me 25 prill, dhe prej asaj kohe nuk iu është dëgjuar zëri të dalin kundër Ramës.

Murrizi ngre një pyetje publike për ta, duke aluduar nëse kanë qenë spiunë të sigurimit të shtetit.

Deri më date 9 shtator keni kohë që të shkoni tek autoriteti i dosjeve e të merrni çertifikatën e pastertisë së figurës nëse keni këllqe, shton Murrizi.

Ai ka ironizuar dhe vizitën në SHBA të kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi, e cila është ‘zhdukur’ nga politika që pas humbjes së zgjedhjeve.

“25 prill-25 korrik

Tre muaj pas” fitores” se kesaj tufe qe kur ishin ne pushtet (2005-2013) nuk pyesnin per militantet

Nje pyetje per DEMOKRATET

A i keni pare apo degjuar më gjekundi te bilbilosin “ kundra” Rames,“ aleatet” pasi ju moren me 25 prill 9 mandatet?????

Se deri me date 25 prill i shihje kudo te gjashte se bashku me xhaketa hedhur kraheve si kryetaret e koperativave ne vaktit

Bile kishin pagezuar “grupin” me emrin “ CINQUE STELA” por erdhi Idrizi dhe u bene gjashte dhe ju doli nje “yll “teper

Kam edhe nje pyetje publike per “ aletatet”

A KENI QENE JU SPIUNE TE SIGURIMIT TE SHTETIT?????

Deri me date 9 shtator keni kohe plot qe te shkoni tek autoriteti i dosjeve e te merni çertifikaten e pastertise se figures nese keni kellqe

Ps: Kam harruar “ aleaten” kryesore te Lulit por ngaqe eshte ne USA me Libanezin per tu çmallur me bashkeshorten e Z Safi Kaskas se ka rreth 40 vjet qe e ka shoqe, nuk po ja prish muhabetit, qe te kujtojne vitet kur mbanin rradhe per qumesht buze lanes ne Laprake”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vizita sekrete e Metës dhe Kryemadhit në SHBA, ja si i ‘dekonspiron’ lobisti libanez

Publikuar

-

Nga

Vizita sekrete e Metës dhe Kryemadhit në SHBA, ja si i ‘dekonspiron’ lobisti libanez

Pak ditë pas vizitës në Hungari, presidenti Meta dhe bashkëshortja e tij Kryemadhi kanë shkuar në SHBA.

Udhëtimi i tyre ka qenë thuajse ‘sekrete’ duke qenë se as kreu i shtetit dhe as kryetarja e LSI-së nuk kanë bërë ndonjë njoftim në rrjetet sociale apo publikisht lidhur me këtë vizitë.

Ata janë takuar në SHBA me lobistin libanez Safi Kaskas e bashkëshorten e tij. Kaskas i ka dhuruar çiftit presidencial një libër të shkruar prej tij ndërsa shkruan se shumë shpejt do vijë në Shqipëri me ftesë të Metës e Kryemadhit në promovimin e tij.

Lobisti i njohur sqaron edhe si është njohur me presidentin Meta e bashkëshorten e tij Kryemadhi.

I pyetur nga një person poshtë fotos së publikuar prej tij në Facebook, Kaskas rrëfen se bashkëshortja e tij dhe ajo e Metës kanë punuar prej vitesh së bashku.

Dy ditë më vonë, lobisti libanez Kaskas ka pritur në zyrë kandidatin për Presidentin e Liberisë.

Kush është Safi Kaskas

Libanezi është lobist i njohur me bazë në SHBA e Arabinë Saudite me më shumë se 40 vite përvojë në planifikimin strategjik, udhëheqjen dhe etikën e biznesit, me një theks në menaxhimin strategjik në korporatat dhe botët akademike. Ai ka udhëhequr korporata të mëdha dhe kompani tregtare dhe ka pionieruar angazhime të shumta të suksesshme këshilluese fillestare për klientët në fushat e tregtisë dhe industrisë si në Shtetet e Bashkuara dhe Arabinë Saudite.

LEXO EDHE:  Merr flakë në ecje një makinë në Korçë/ Dyshimet e para

LEXO EDHE:  Pas marrjes së detyrës/ Muhamet Rrumbullaku kërkon "pavarësinë" nga Lleshaj

Kaskas është një bashkëthemelues i Universitetit East West në Chicago, Illinois dhe u zgjodh president i bordit të tij të drejtorëve nga 1979 në 2005. Përveç përqendrimit të tij në shkencat e menaxhimit strategjik, Kaskas ka studiuar fetë Abrahamike dhe ka ligjëruar në të gjithë SHBA për tema që lidhen me Islamin, zhvillimin e myslimanëve amerikanë dhe të ardhmen e Islamit në SHBA.

Ai ka investuar 30 vjet të jetës së tij në dialog dhe ndërtimi i urës midis ithtarëve të feve Abrahamike. Kaskas shërben si anëtar bordi i Trac5, një organizatë që punon për zgjidhjen e konflikteve të bazuara në besim dhe është i ftuar të flasë rregullisht në Mëngjesin e Lutjeve Kombëtare në Uashington, DC për tema të tilla si pajtimi, Kurani dhe mësimet e Jezusit.

Kohët e fundit, Kaskas ishte bashkëautor i “Kurani – me Referenca në Bibël, Një Kuptim Bashkëkohor”, një përkthim i ri, i papërfunduar kurrë më parë i Kur’anit në anglishten bashkëkohore që përmban më shumë se 3,000 referenca paralele në Bibël.(hashtag)

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rimëkëmbja e turizmit ka filluar”/ Klosi: Duhet të promovojmë bukuritë shqiptare

Publikuar

-

Nga

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka qënë i pranishëm në Pustec, ku mori pjesë në aktivitetin “MIK FESTIVAL”.

Në një prononcim për mediat, ministri Klosi theksoi se rimëkëmbja e turizmit ka filluar dhe se Shqipëria po përjeton një mani të madhe për tu vizituar.

Por, gjithashtu Klosi tha se ajo që duhet bërë është të promovohen edhe më tepër bukuritë shqiptare, dhe jo vetëm deti, por duhet të kemi një paketë të plotë turistike.

Është i mrekullueshëm organizimi i Mik Festival në këtë vend magjik, që në fakt është në përputhje me politikat e Ministrisë së Turizmit, që një zonë ekstremisht e mbrojtur si e gjithe zona e Prespes të afrohet më shumë për turizmin, të afrohet për më shumë aktivitete artistike dhe promovimi që i bëhet nga të tilla koncerte është një gjë e mrekullueshme.

Në kuadër të turizmit për vitin 2021, Shqipëria po perjeton një mani të madhe për tu vizituar dhe madje kemi më shumë turistë se 2019, që ka qënë viti me i arte dhe kjo falë promovimit më të madh të Shqipërisë.

Na duhet të promovojmë shumë më teper bukuritë shqiptare, na duhet të promovojmë pervec detit dhe të kemi një oferte të plotë turistike.

Kemi numër të konsiderueshem turistësh dhe vizitoresh të huaj. 15 ditët e para të korrikut kemi pasur më shumë turistë se e njëjta periudhe e 2019 dhe deri 5 herë më tepër turistë se 2020 por kjo nuk mjafton. Ne jemi në fillimet e ngritjes se industrisë së turizmit në Shqipëri, na duhet shumë më tepër cilesi ne shërbim, rimëkëmbja e turizmit ka filluar por turizmi nuk mund të jetë një ekonomi e ndarë, është një ekonomi që jep shpresë për zhvillim, është një ekonomi që prodhon më shumë të ardhura, por në rastin e postpandemisë po prodhon edhe më shumë entuziazem në jetën e Shqipërisë dhe në fakt kjo është më e mira se krijon pozitivitet në jetët tona pas periudhës së pandemisë.”-tha Klosi./CNA.al

LEXO TE PLOTE