LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndikon në rritjen e performancës seksuale/ Ky është fruti "magjik" që ka të njëjtin efekt si viagra

7 Gusht 2020, 13:09, Lifestyle CNA
Ndikon në rritjen e performancës seksuale/ Ky është fruti

Shumë më herët se të shpikej viagra, njerëzit kishin vërë re që ngrënia e disa ushqimeve kiste efekt në performancën seksuale të mashkullit e jo vetëm.Kjo për arsye se këto ushqime përmbajnë afroiziakë dhe rrisin dëshirën dhe performancën seksuale tek meshkujt.

Saktësisht këto fruta kanë një ndikim të madh në rritjen e dëshirës seksuale pasi kanë përmbajtje të lartë lycopene dhe citrulline komponime të cilat janë efektive në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut.

Përbërësit:

Shalqi

Lëng limoni

Shumica e njerëzve nuk e dinë se përbërësit e sipërpërmendur janë afrodisiak të fuqishëm, që rrisin performancen seksuale tek meshkuj. Ky frut përmban lycopene dhe citrulline komponime të cilat janë efektive në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, veçanërisht në penis. Një studim italian tregoi se si citrulline mund të përmirësojë ereksionin mashkullor.

Ajo që duhet të bëni është të shtrydhni në një blender shlaqiun dhe ta përzieni me lëngun e limonit (bio).

Më pas shtoni këtë lëng në një tenxhere dhe ziejeni në zjarr të avashtëPasi lëngu i shalqirit të jetë gati, vendosni lëngun në një tenxhere.Lëreni derisa lëngu (masa e përftuar) të përgjysmohet .Hidheni lëngun në një kanë qelqi dhe vendoseni në frigorifer . Rekomandohet që kjo pije të konsumohet në mëngjes dhe përpara se të hani darkë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga