LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ti vetëm fjalë ke dhe jo vepra”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën, si përgjigjet kryeministri

8 Maj 2020, 15:58, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Kukës, ku vizitoi kantierin e Aeroportit të këtij qyteti. Në një postim në rrjetet sociale,Rama shkruan se vazhdon me ritme të larta puna për ndërtimin e terminalit modern të pasagjerëve, zgjerimin e pistës, krijimin e zonës së butë me infrastrukturën kritike nëntokësore, dyfishimin e hapësirës së sheshpushimit të avionëve.

Por, pas këtij postimi qytetarët kanë ?shpërthyer? në komente kundër kreut të qeverisë. Por, edhe kryeministri duket se sot paska pasur mjaftueshëm kohë të replikojë me komentuesit në rrjetet sociale.

E ndërsa një qytetar shkruan ?O ti veq llafe ke o bisha , sa ky duhet te ishte rregullu 3 here deri tani qe ka 10 vite e ca , Po skeni faj bla bla beni se mir e keni?, por Rama justifikohet duke thënë se nuk i paska bërë ende 10 vite.

?10 vjet e ca ka axha Sali qe ta ka premtu, se une s’kam 10 vjet akoma dhe kur te me behen 10 vjet, do jete ndertuar e do jete me avione perdite ky o te keqen bisha?-shkruan Rama.

Më poshtë disa nga komentet e qytetarëve dhe replikat e Ramës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga