LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kryemadhi zbut tonet”/ PS dhe LSI drejt një koalicioni?

8 Maj 2020, 15:36, Politikë CNA
“Kryemadhi zbut tonet”/ PS dhe LSI drejt një koalicioni?

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot situatën politike në vend.

I ftuar në studion e News 24, Lubonja është pyetur nga gazetari, nëse zbutja e toneve nga ana e kryetares së LSI-së, do të thotë që po shkohet drejt një koalicioni PS-LSI.

Por, Lubonja tha se e ka të vështirë të bëjë parashikime, por nuk e përjashtoi një mundësi të tillë.

?Kryemadhi është zbutur, por Vasili jo. Ka pasur reagime dhe kritika të forta. Mund të jetë edhe reagim personal, por unë besoj se është në emër të partisë. Megjithatë e kam të vështirë të bëj parashikime, se ata janë të paparashikueshëm. U vranë njerëz pastaj shkuan e hëngren ngjala. Pritet çdo gjë për këtë klasë politike. Gjithësesi gjykoj se projekti i Edi Ramës për ta pasur të gjithë tepsinë për vete dhe të mos e ndajë me Meten mbetet. Meta do jetë i humburi i radhës nëse pret të bëjë pazare me Ramën?-tha Lubonja.

Më tej, ai shtoi se ?Unë i di pazaret që bëhen, por nuk kam prova?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga