LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Reagimi i presidentit lë për të dyshuar”/ Lubonja zbulon prapaskenat e “përplasjeve” Rama-Meta

8 Maj 2020, 15:21, Politikë CNA
“Reagimi i presidentit lë për të dyshuar”/ Lubonja

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot përplasjet politike mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në sutdion e Neës 24, Lubonja tha se reagimet e fundit të Metës janë të zbehta dhe lënë vend për të dyshuar për pazaret politike.

Sa i takon ndryshimeve në Kodin Penal, Lubonja i cilësoi si antikushtetuese.

?Ndryshimet në Kodin Penal ishin antikushtetuese. Kërkonin kundërveprim të presidentit, por reagimet kanë qënë të zbehta.

Unë pashë dhe një reagim të fundit të Metës për Dvoranin dhe Kodin Penal dhe reagimi të linte të dyshoje. Sigurisht nuk dihet ca pazaresh ka, dhe sigurisht që nuk janë për ti shërbyer këtij populli, por ?bizneseve? të tyre, pra biznesit të pushtetit politik?-tha Lubonja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga