LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punonjësit e Albpetrol në protestë/ Baçi: Të anullohet vendimi për uljen e pagave!

5 Maj 2020, 10:38, Politikë CNA
Punonjësit e Albpetrol në protestë/ Baçi: Të

Ish deputeti i PD, Luan Baçi ka reaguar lidhur me protestën e punonjësve të Albpetrol për uljen e pagave.

Sipas Baçit, ky vendim i padrejtë duhet anulluar menjëherë, pasi bie ndesh me interesat e punonjësve dhe është i jashtë ligjshëm.

Baçi thekson se ?policia politike tashme e KM po ushtron presion me forca të shumta ka rrethuar godinën për të vënë nën presion punonjësit.”

?Protest në Albpetrol, punonjësit dhe specialistet e kompanisë, janë revoltuar, për vendimin e padrejtë dhe abuziv te KM Rama, për t?i paguar me “pagë” luftë kur këta kanë qenë në punë rregullisht, shpesh herë dhe me turne.
Ky vendim i padrejtë duhet anulluar menjëherë, ai bie ndesh me interesat e punonjësve dhe është i jashtë ligjshëm.
E denoncuam dje këte aferë të radhes të rilindjes hajdute dhe sot u vërtetua se drejtuesit e Albpetrol vazhdojnë të abuzojnë edhe deri te pagat e punonjësve.
Policia politike tashmë e KM po ushtron presion me forca të shumta ka rrethuar godinën për të vënë nën presion punonjësit.
Jemi në mbështetje të punonjësve dhe specialisteve të Kompanisë?, shkruan Baçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga