LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Një herë me kanatjere një herë pa kanatjere”/ Kryemadhi-Ramës: Nuk menaxhohet pandemia në Facebook

4 Maj 2020, 20:08, Politikë CNA
“Një herë me kanatjere një herë pa kanatjere”/

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në emisonin ?Open?, ku po diskutohet situata nga Covid-19, nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Rama lidhur me menaxhimin e situatës.

Duke iu referuar komunikimeve në rrjetet sociale të kreut të qeverisë, Kryemadhi tha se kjo e bën gjithë procesin qesharak.

Kritika ajo pati dhe për komitetin teknik të ekspertëve, ndërsa u shpreh se qytetarët as nuk i njohin, as nuk mblidhen dhe madje dhe personat që pretendohet se e bërbëjnë atë, se pranojnë që janë.

?Një herë me kanatjere një herë pa kanatjerë, një hër më bluzë, një herë me këshmishë. I gjithë procesi ka qenë qesharak, sepse është menaxhuar nëpërmjet facebookut.

Kush është pjesë e komitetit, pse nuk  e dimë ne. Asjë nuk e pranon që janë pjesë e komitet. As nuk janë mbledhur.

Nëse ka një komitet dhe një qeveri, njoftimet duhet të dalin në faqen zyrtare të qeverisë dhe jo në facebookun e kryeministrit dhe tek ERTV.

Qytetarët duhet të besojnë tek informacionet zyrtare dhe ta marrin informacionin përmes kanaleve zyrtare. Ky është suksesi i një qeverie?, tha Kryemadhi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga