LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këneta politikë-oligarki-media/ Gazetari paralajmëron skandale të papara

4 Maj 2020, 17:47, Politikë CNA

Gazetari dhe analisti Ilir Demalia, ka paralajmëruar se shumë shpejt do të dalin në dritë skandale të parpara lidhur me korruptimin e medias për të forcuar sundimin kriminal të politikës së lidhur me oligarkinë .

Sipas Demalija, ka plot gazetarë që marrin pagesa të padeklaruara nga paraja publike e arkës së shtetit, për të bërë ?ndere? dhe janë pikërisht këta skema që pritet të zbërthehen në ditët në vijim.

“Katër pushtetet si shërbim ndaj njëra tjetrës në pushtetin e krimit që sundon Shqipërinë dhe shqiptarët.

Së shpejti, skandale të papara do të dalin në lidhje me korruptimin e medias në lidhjet me pushtetin. Pagesat e pa-deklaruara që marrin gazetar nga paraja publike e arkës së shtetit, për të forcuar pozitat e sundimit kriminal të politikës së lidhur me oligarkinë e krimit.

Kjo kënetë politikë-oligarki-media, e të gjitha ngjyrave dhe partive, është pjesë e të tërës së asaj çka ndodh në Shqipëri.

Misioni i gazetarit është mision fisnik i fjalës së lirë dhe së vërtetës. Dhe jo, i shërbestarit të krimit në pushtet dhe oligarkisë kriminale që mban median në shërbim të sundimit kriminal, deri me kriminelë të rrugës qe paguajnë gazetaret “investigativ”

Poeti ynë kombëtar, Vigani Veriut, na ka mësuar!

Për me shkrue zotni n’gazeta,

Duhet shkruesi të jetë ma parë

Njeri i ndershëm dhe atdhetar

E masandej t’ketë dije,

Dhe kërkujtë mos t’i ketë qenë afije.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga