LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me jep pallatin që s’ka ujë”/ Olti Curri publikon sms-të: Mira nuk ka ndyer duart me zarfe

4 Maj 2020, 13:57, Politikë CNA

Blogeri Olti Curri ka publikuar mesazhet e shkëmbyera me gazetaren Mira Kazhani e cila gjatë ditëve të fundit ka qenë në qendër të mediave për shkak të punësimit të saj në UKT.
Curri thotë se Kazhani nuk ka bërë asgjë më pak a më shumë se shumë njerëz mediash që prej 90-tes e tutje paguhen për Marrëdhënie me publikun nga ente shteterore.

?Duhet të tregoj se ajo ka komunikuar me mediat, portalet etj për problematikat e Ujësjellësit të Tiranës kur unë denoncova para dy muajsh mungesën e ujit në një zonë në Astir. Megjithëse jemi edukuar me abetare ku “Mira punon me traktor”, në kohet moderne specialisti i komunikimit me publikun nuk ka pse të rrije 8 orë në zyrë ndërkohë që mediat që bashkëpunon janë në levizje.
Ju e dini shumë mire që jam një nga kritikuesit më të zjarrte të Bashkise së Tiranës dhe Erion Veliajt, por pikërisht se njihem që flas hapur, po hapur duhet të tregoj ate qe ka ndodhur.
Përtej miqësisë me Mira Kazhanin, koleget e dine se ajo s’ka bërë asgjë që nuk bëhet rëndom prej shume vitesh. Madje fakti që nuk ka ndyer duart me zarfe por është paguar me bordero dhe me të gjitha rregullat e shtetit tregon se nuk ka fshehur asgjë.
Nqse doni ta masakroni Mirën thjesht se nuk e ngrini dot armën për të masakruar të korruptuarit e vërtetë, pushka top?, shkruan Curri në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga